t-wisc

Masaż narządów wewnętrznychżołądka, wątroby, pęcherzyka żółciowego, jelita cienkiego, jelita grubego, nerek itp.

———————————————————————————–

Terapia Wisceralna (masaż organów wewnętrznych).

Manipulacje wisceralne w bezinwazyjny sposób służą poprawie pracy narządów wewnętrznych,

przywracają ich właściwą elastyczność, ruchomość i uruchamiają naturalny proces samoregulacji.

Dzięki terapii wisceralnej można wyeliminować lub co najmniej załagodzić zaburzenia funkcjonowania organów.

(wątroby, woreczka żółciowego, żołądka, jelita grubego, cienkiego

(40-60 min.  150 zł)

 

Waldemar Rybacki

zapisy:tel.798-136-195

………………………………………………………………………………………

Ciało ludzkie codziennie ulega napięciu. Jest to spowodowane stresem, urazem lub złymi nawykami. Organizm ludzki to nie pojedyncze organy, ale ciało jako całość, a istota powrotu do zdrowia nie polega na przyniesieniu chwilowej ulgi lecz usunięciu przyczyn choroby. Takie możliwości daje terapia wisceralna. Terapia wisceralna jest postępowaniem leczniczym, który ma na celu przywrócenie prawidłowego napięcia, elastyczności i ruchomości narządów wewnętrznych. Narządy wewnętrzne są podwieszone za pomocą systemu sieci łącznotkankowej do struktur kostnych takich jak kręgosłup, żebra, kości miednicy. Wyeliminowanie zaburzeń ruchomości oraz napięć w ciele ludzkim pozwoli na przywrócenie harmonii oraz usprawnienie samoregulujących się procesów w ludzkim organizmie.

Polepszając stan narządów wewnętrznych, poprzez zabiegi manualne, przyczyniamy się do usunięcia napięć z odruchowo powiązanych z nimi mięśni i powięzi, przywracamy prawidłowe krążenie krwi i limfy, co przyczynia się do ich szybszej regeneracji i trwałego usunięcia korzeniowego zespołu bólowego. Dlatego manualnej terapii kręgosłupa, nie powinno się wykonywać, nie biorąc jednocześnie pod uwagę stanu narządów wewnętrznych. Terapia ta obowiązkowo powinna być połączona z terapią trzewną.

Wskazaniami w terapii wisceralnej są: bóle pęcherzyka żółciowego, stany zastoinowe wątroby, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zapalenia jelit, przewlekłe zaparcia, stany zastoinowe nerek, stany zastoinowe w miednicy małej, zaburzenia płuc, problemy z trawieniem, objawy refluksu żołądkowego, zaparcia, napięcia w obrębie jamy brzusznej, zespół jelita wrażliwego

Przeciwwskazania do stosowania: perforacja wrzodów, stan narkotyczny i nietrzeźwości, nowotwory we wszystkich ich postaciach, stan ostrego brzucha, obecność krwawienia wewnętrznego, choroby przenoszone drogą płciową, , postępujące choroby mózgu i jego obrzęk, zakrzepica naczyń, choroby psychiczne, ostre choroby zakaźne z wysoką gorączką, wysokie ciśnienie.

Technika masażu, opracowana przez Aleksandra Ogułowa, jako „Terapia wisceralna”, jest opatentowana w Federacji Rosyjskiej od 1994 r. Powstała na bazie starosłowiańskiego masażu brzucha, oraz innych ludowych metod leczniczych stosowanych na świecie. Te praktyczne umiejętności, przekazywane od pokoleń, zostały uzupełnione o dogłębną wiedzę przyrodniczą, a w szczególności fizjologiczną. Połączenie współczesnej wiedzy i wielusetletniej praktyki dało zadziwiające efekty i w optymalny sposób umożliwia powrót człowieka do zdrowia oraz utrzymanie tego stanu w życiu codziennym.

Terapia wisceralna = osteopatia wisceralna = chiropraktyka wisceralna

Ciało ludzkie codziennie ulega napięciu. Jest to spowodowane stresem, urazem lub złymi nawykami. Organizm ludzki to nie pojedyncze organy, ale ciało jako całość, a istota leczenia nie polega na przyniesieniu chwilowej ulgi, lecz usunięciu przyczyn. Takie możliwości daje terapia wisceralna.

Terapia wisceralna jest postępowaniem leczniczym, który ma na celu przywrócenie prawidłowego  napięcia, elastyczności i ruchomości narządów wewnętrznych. Dzięki swojej relacji z innymi elementami w ludzkim ciele pozwala na wyeliminowanie pierwotnego czynnika uszkadzającego. Narządy wewnętrzne są podwieszone za pomocą  systemu sieci łącznotkankowej do struktur kostnych  takich jak kręgosłup, żebra, kości miednicy.

W terapii wisceralnej osteopata wykorzystuje dłoń. Jest ona jednocześnie instrumentem diagnostycznym  i narzędziem terapeutycznym. Wyeliminowanie zaburzeń ruchomości oraz napięć w ciele ludzkim pozwoli a przywrócenie harmonii oraz usprawnienie samoregulujących się procesów w ludzkim organizmie. Należy pamiętać , że w terapii narządów wewnętrznych mamy do czynienia z zaburzeniem czynności danego narządu bez morfologicznej patologii, którą możemy zobaczyć w badaniach dodatkowych (MRI, USG, CT).