kasia-fizia
mgr Katarzyna Fizia
dietetyk TCM, diet coach, weganka zakochana w gotowaniu i naturze

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Kierunek Dietetyka ukończyła broniąc pracę magisterską na ocenę bardzo dobrą. Aby kontynuować rozwój naukowy rozpoczęła w 2011 roku studia doktoranckie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. W swojej pracy doktorskiej porusza kwestie dotyczące żywienia klinicznego oraz stanu niedożywienia pacjentów hospitalizowanych.

Uczestniczka licznych międzynarodowych i krajowych konferencji, autorka publikacji naukowych związanych z tematyką żywienia oraz dietetyką TCM, ciągle podnosi swoje kwalifikacje. Członek Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego (POLSPEN).

Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM), ziołolecznictwa i akupunktury uczyła się i nadal doskonali swoje kwalifikacje w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie, Instytucie Avicenny oraz TOMO. Uczestniczka superwizji Donalda B. Halfkennego Lic. Ac. (Ling Shu Institute, Niemcy). Brała udział w wielu specjalistycznych kursach i seminariach m.in.: Ping Shen – Specjalna chińska technika terapeutyczna, Moksa i bańki w praktyce klinicznej, Cztery filary przeznaczenia diagram urodzeniowy, Gua-Sha – Klasyczna chińska technika terapeutyczna, Praktyczna terapia przez odżywianie, Fizjologia narządów Pustych i Pełnych Zang-Fu, Wielkie systemy medyczne wschodu, Diagnostyka różnicowa dietetyki medycyny chińskiej, Dietetyka tradycyjnej medycyny chińskiej â profilaktyka zdrowia i inne. W 2017 roku planuje odbyć staż w Chinach.

OFERTA TCM:

E

DIETA

1. Diagnoza, konsultacja, pełne zalecenia żywieniowe, analiza psychosomatyczna, indywidualna receptura ziołowa i zioła kulinarne (60min) > 200,00zł;

2. Wizyta kontrolna (60min) > 70,00zł;

3. Diagnoza, konsultacja, podstawowe zalecenia żywieniowe w trakcie trwania wizyty, indywidualna receptura ziołowa i zioła kulinarne (60min) > 120,00zł;

4. Diagnoza, konsultacja i omówienie możliwości terapeutycznych (do 60min) > 50,00zł.

E

WARSZTATY KULINARNE

1. Warsztat dietetyczny z degustacją (2godz) > 30,00zł

2. Karnet 4 warsztaty + 1 gratis > 120,00zł

3. Warsztat dietetyczny z degustacją, praca z ciałem i świadomością (4godz) > 70,00zł

4. Warsztat dietetyczny z degustacją, praca z ciałem i świadomością (6godz) > 100,00zł

E

INNE

1. Masaż Gua-Sha z podstawową diagnozą (45min) > 100,00zł

Uwaga! Pakiet – 2 masaże Gua-Sha z podstawową diagnozą (45min + 45min) > 160,00zł

2. Diagram urodzeniowy – Ba Zi z opisem + 1 konsultacja (60min) > 150,00zł

Uwaga! Każda następna konsultacja i dalsza analiza poszczególnych filarów z opisem (60min) > 100,00zł

3. Akupunktura > 40,00-80,00zł

4. Moksa lub nauka wykonywania zabiegu w domu > 40,00-100,00zł

Pozostałe terapie m.in. akupunktura, elektroakupunktura, moksa, Ping Shen, spotkania cykliczne, pakiet rodzinny lub firmowy > ceny ustalane indywidualnie po wcześniejszej konsultacji.

Terapią żywieniową, psychodietetyką oraz diet coachingiem zajmuje się zawodowo już od ponad 7 lat, dietetyką TCM od 2010 roku.

Z wielką pasją prowadzi warsztaty kulinarne, szkolenia oraz wykłady stacjonarne i wyjazdowe o tematyce żywieniowej zarówno z dietetyki zachodniej jak i TCM dla specjalistów, pasjonatów, dzieci oraz rodziców, a także w placówkach publicznych i firmach. Specjalistka z zakresu leczenia dietetycznego schorzeń, nadwagi i otyłości. Zajmuje się również pacjentami na diecie wegetariańskiej i wegańskiej, sportowcami oraz kobietami ciężarnymi i karmiącymi. Przyjmuje także dzieci. W czasie wizyty dokonuje na podstawie szczegółowego wywiadu, wyników badań, oględzin ciała oraz diagnozy z języka analizy stanu zdrowia pacjenta, bez pominięcia jego stanu psycho-fizycznego.

„… z czasem odkryłam leczniczą moc kulinarnych ziół po czym całkowicie zatonęłam w energii gotowania wg 5 elementów oraz dostosowywania potraw, metod ich gotowania i doprawiania do stanu energetycznego organizmu. Obserwując naturę, ziemię i pory roku oraz zmiany jakie w nich zachodzą, a także swoje własne ciało i umysł odkrywam wciąż nie poznaną jeszcze do końca olbrzymią wiedzę dotyczącą pokarmu i jego energii.

W swojej pracy łączę dietetykę zachodnią z dietetyką TCM diagnozując pacjentów za pomocą wywiadu, oględzin ciała oraz diagnozy z języka i pulsu. Pacjenci, których spotykam na swojej drodze, ciężko chorzy jak i zupełnie zdrowi korzystają z porad dietetycznych chcąc przywrócić równowagę w swoim ciele oraz umyśle.

To piękne uczucie kiedy mogę pomóc osobom z wieloletnimi problemami zdrowotnymi wprowadzając do ich diety nowe potrawy oparte o właściwe dla nich produkty. Pracując z pacjentami korzystam z technik tradycyjnej medycyny chińskiej, dietetyki zachodniej oraz z nowoczesnego diet coachingu i elementów psychodietetyki. Do diety wprowadzam zioła kulinarne wzmacniające terapię żywieniową oraz w razie potrzeby indywidualne receptury.

Uczę pacjentów podstawowych chińskich ćwiczeń oddechowych, a także wykonuję starochiński masaż Gua-Sha poruszający zastoje i przyspieszający proces leczenia oraz akupunkturę wspomagającą i Ping Shen.

Kontakt telefoniczny: 603-676-351